Szukaj znanych osób

Kaja Paschalska

Kategoria: Aktorki Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 1188
Ocena: liczba gł.: 1

Kaja Paschalska (ur. 25 lutego 1986 w Warszawie) – polska aktorka telewizyjna (znana z roli Oli Lubicz w serialu Klan) oraz wokalistka popowa.

Jest absolwentką LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Jako wokalistka zadebiutowała w 2001 płytą Kaja Paschalska (ponad 23 tys. sprzedanych egzemplarzy). W pracach nad albumem pomagali jej m.in. Tony Catania, Mieczysław Felecki, Marek Czapelski i Krzysztof Antkowiak. Zostały nakręcone trzy teledyski: Przyjaciel od zaraz, Tylko Ty, Dla Mamy. Piosenka Tylko Ty uzyskała największą sympatię słuchaczy i do dnia dzisiejszego grana jest przez polskie stacje radiowe. W 2003 ukazała się jej druga płyta - Kaja 2. Współtworzyli go muzycy znani z grupy Seventeen. Materiał zebrał bardzo dobre recenzje, ale fatalny wybór singli i znikoma promocja spowodowały, że płyta Kaja 2 nie sprzedała się tak dobrze jak pierwsza.

Paschalska została laureatką nagrody im. Anny Jantar w konkursie Debiuty Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001 za wykonanie piosenki Przyjaciel od zaraz. Za wykonanie tej samej piosenki zdobyła Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy - Zielona Góra 2001.

Kaja była nominowana w kategorii "Nowa Twarz Fonografii" plebiscytu Fryderyki 2001. W roku 2002 podczas Festiwalu w Opolu Kaja zaśpiewała utwór Wystarczy Uwierzyć i otrzymała Superjedynkę za najlepszy debiut roku poprzedzającego.

Wystąpiła gościnnie w serialach "Świat według Kiepskich" oraz "Bulionerzy". Jako 11 letnia dziewczynka zagrała w teatrze telewizji, w sztuce pt. "Bambuko".

Użyczyła także głosu Sabrinie - bohaterce gry przygodowej pt. Sabrina nastoletnia czarownica - magiczna czapka w 2002 roku.

W 2005 roku wspólnie z Patrycją Markowską i Anną Muchą wspierała akcje Antykoncepcja w modzie. Przy okazji mogliśmy ujrzeć Kaję w roli modelki, prezentując ubrania znanych projektantów. W tym samym roku został wydany album "Ona i on - duety miłosne", na którym mogliśmy usłyszeć utwór Pogoda na szczęście (cover Seweryna Krajewskiego) w duecie z Tomaszem Stockingerem - znanym aktorem z "Klanu".

W 2006 roku miała sesję zdjęciową w CKM-ie.

Taniec z gwiazdami

W 2006 roku wzięła udział w IV edycji Tańca z gwiazdami, zatańczyła z Piotrem Kiszką, który poprzednio tańczył z Joanną Jabłczyńską. Odpadła w 3 odcinku.

Odcinek Taniec Punkty sędziów Punkty cząstkowe(1)
1 Walc angielski 25 5,7,8,5
2 Rumba 32 7,8,9,8
3 Tango 26 5,7,8,6

1 - Punkty po kolei od: Iwony Pavlović, Zbigniewa Wodeckiego, Beaty Tyszkiewicz, Piotra Galińskiego.


W programie mogliśmy usłyszeć fragment nowej piosenki, która znajdzie się na trzecim solowym albumie artystki, nad którym Kaja obecnie pracuje.

Single

  • 2001 - Przyjaciel od zaraz
  • 2001 - Tylko Ty
  • 2002 - Oj Kot! (do filmu Zemsta)
  • 2002 - Dla Mamy
  • 2003 - Nie ma miłości
  • 2003 - Zaufałam sobie
  • 2005 - On Christmas Day (z zespołem Why Not? i gwiazdami polskiej estrady)

Linki zewnętrzne

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy