Szukaj znanych osób

Kajol

Kajol

Data urodzenia: 05 sierpnia 1975 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 3071
Ocena: liczba gł.: 3

Biografia

Pochodzi ze znanej i cenionej w Bollywood rodziny związanej z branżą filmową. Jej matka Tanjua oraz siostra Tanisha również są aktorkami. Ojciec Kajol Somu Mukherjee jest producentem. Aktorami byli lub są również jej prababcia - Rattan Bai, babcia - Shobhna Samarth, ciotka - Nutan, kuzynki - Sharbani Mukherjee, Rani Mukherjee i Mohnish Behl oraz wujkowie - Joy Mukherjee i Deb Mukherjee.

Zawodowym debiutem Kajol była rola w filmie Bekhudi w 1992 roku, od tego czasu wystąpiła ona jedynie w 26 filmach, które jednak w większości były dużymi przebojami. W pięciu z nich partnerowała gwiazdorowi, Shah Rukh Khanowi. (Żona dla zuchwałych, Coś się dzieje, Czasem słońce, czasem deszcz, Karan Arjun, Baazigar)

W 1995 roku Kajol wystąpiła w filmie Żona dla zuchwałych, rola ta przyniosła jej pierwszą w karierze statuetkę Filmware Awards (hinduski odpowiednik Oscarów). W późniejszych latach trafiły do niej jeszcze cztery statuetki, za role w filmach: Gupt: The Hidden Truth (w kategorii najlepszy czarny charakter, jako pierwsza kobieta w historii), Coś się dzieje, Czasem słońce, czasem deszcz oraz Fanaa. Po nakręceniu tego przedostatniego filmu zaskoczyła wszystkich. Będąc u szczytu kariery, zdecydowała się na 5-letnią przerwę w karierze. W tym czasie Kajol poświęciła się rodzinie i wychowaniu córki Nysy. Powróciła na ekrany dopiero w roku 2006, rolą w filmie Fanaa, do którego zdjęcia powstawały m.in. w Polsce. Na 11 kwietnia 2008 roku zaplanowano premierę jej najnowszego filmu Main Tum Aur Hum. Wystąpi w nim u boku swojego męża Ajay'a Devgana, który jest również reżyserem, scenarzystą i producentem filmu.

Życie prywatne

24 lutego 1999 - ślub z aktorem Ajay'em Devganem

20 kwietnia 2003 - narodziny córeczki Nysy

Występy w telewizji

W 2005 roku wystąpiła razem z mężem w teleturnieju Kaun Banega Crorepati (indyjska wersja Milionerów), prowadzonego przez Amitabha Bachchana. Wygrali 1 crore (10 milionów) rupii, które przekazali szpitalowi onkologicznemu w Madrasie.

Wystąpiła również gościnnie w indyjskiej wersji Idola jako sędzia.

Wraz Shahrukhiem Khanem pojawiła się również w ostatnim odcinku I sezonu programu Karana Johara "Koffee with Karan". A także w pierwszym odcinku II sezonu wraz z przyjaciółmi z debiutanckiego filmu Karana Coś się dzieje, czyli z Rani Mukerji i Shahrukhiem Khanem.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy