Szukaj znanych osób

Karen Cliche

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 922
Ocena: brak ocen

Karen Cliche (ur. 22 lipca 1976 roku w Sept-Îles, Québec, w Kanadzie) - kanadyjska aktorka telewizyjna i filmowa, modelka.

W dzieciństwie bardzo chętnie bawiła się w teatr. Po ukończeniu dwujęzycznej szkoły w Montrealu, zaczęła studiować psychologię na miejscowym uniwersytecie, lecz nigdy nie porzuciła marzeń o aktorstwie. Wieczorami chodziła na kursy aktorskie i gdy wypatrzyli ją na nich spece od reklamy, bez żalu opuściła uczelnię i została modelką.

Zbliżyła się do upragnionych występów przed kamerą. Zadebiutowała od razu w głównej roli Marshy w telewizyjnym serialu fantasy Misguided Angels (1999). Wybór gatunku był znamienny, bo - jak potem się okazało - najlepiej sprawdziła się w filmach i serialach pod znaku fantastyki i przygody, m.in. w trzech sezonach Pokolenia mutantów (Mutant X, 2003-2004) jako Lexa Pierce i Amatorach przygód (Adventure Inc., 2003) w roli Mackenzie Previn. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy jako kobieta w pociągu w "Tunel" (Tunnel, 2000), gdzie główną rolę grał Daniel Baldwin.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy