Szukaj znanych osób

Katie Holmes

Katie Holmes

Data urodzenia: 18 grudnia 1978 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 7814
Ocena: liczba gł.: 1

Życie prywatne

W 2002 r. Holmes nabyła dom w Wilmington. Gdy w 2003 r. zakończyły się zdjęcia do Jeziora marzeń, przeprowadziła się do Los Angeles, a następnie w 2005 r. do Nowego Jorku. Po ślubie z Tomem Cruisem powróciła do Los Angeles. Holmes spotykała się z kolegą z planu Joshem Jacksonem przez cały pierwszy i część drugiego sezonu Jeziora marzeń. Związek zakończył się w bardzo zdrowej atmosferze. Aktorka powiedziała magazynowi Rolling Stone: "Zakochałam się, była to moja pierwsza miłość, i było to coś tak niesamowitego, nieopisanego, że nigdy tego nie zapomnę. I czuję się szczęśliwa, bo on jest teraz jednym z moich najlepszych przyjaciół." Następnie Holmes związała się z aktorem Chrisem Kleinem, którego poznała w 2000 r. Klein, podobnie jak Katie pochodzi ze Środkowego Zachodu – dorastał w Illinois i Nebrasce. Klein i Holmes zaręczyli się pod koniec 2003 r., ale na początku 2005 ich związek zakończył się. Prasa jako powód podawała dystans wywołany rozwojem karier obojga aktorów. Jesienią 2005 Klein skomentował rozstanie: "Dorośliśmy. Sen prysł, dała o sobie znać rzeczywistość."

Związek z Tomem Cruisem

Tom Cruise i Katie Holmes na konferencji prasowej z Yahoo! w marcu 2006.
Tom Cruise i Katie Holmes na konferencji prasowej z Yahoo! w marcu 2006.

Kilka tygodni po zakończeniu związku z Chrisem Kleinem, Katie Holmes zaczęła spotykać się z aktorem Tomem Cruisem. Po raz pierwszy pojawili się publicznie razem 29 kwietnia 2005 w Rzymie, na rozdaniu nagród Davida di Donatello, włoskiego odpowiednika Oscarów. Jej rodzina wyraziła poparcie dla tego związku. Ojciec Katie stwierdził, że jego córka jest "bardzo dojrzałą młodą kobietą, z głową na karku. Z tego co słyszeliśmy i czytaliśmy o Tomie, jest on humanitarystą i ma naprawdę wielką klasę. Z perspektywy rodziców, jesteśmy bardzo podekscytowani ich związkiem". Siostra aktorki, Tamara, powiedziała: "Oboje są cudownymi ludźmi."

Holmes, ochrzczona w kościele rzymskokatolickim, zainteresowała się scjentologią wkrótce po tym, jak zaczęła spotykać się z Cruisem, długoletnim członkiem i gorącym orędownikiem kościoła scjentologicznego, a wychowanego także w wierze katolickiej. 23 maja, Cruise wystąpił w The Oprah Winfrey Show i skacząc po kanapie głośno manifestował swą miłość do Katie. Następnie udał się za kulisy i wciągnął zawstydzoną aktorkę do programu. Cruise oświadczył się wczesnym rankiem 17 czerwca na szczycie paryskiej Wieży Eiffla i został przyjęty. Na konferencji prasowej, w obecności matki Katie, Cruise ogłosił tę nowinę, deklarując: "Dzisiejszy dzień jest dla mnie wspaniały. Jestem zaręczony ze wspaniałą kobietą". Pierścionek zaręczynowy, symbolizujący ich zbliżające się małżeństwo składał się z pięciokaratowego owalnego diamentu osadzonego w różowym złocie i platynie, w stylu art déco.

Scjentologia

Wiele artykułów prasowych negatywnie komentowało zainteresowanie Katie religią Cruise'a, czyli scjentologią; niektóre sugerowały wręcz, że została do niej zmuszona, bądź poddana praniu mózgu. Niedługo po rozpoczęciu związku z Cruisem, Holmes zwolniła swojego długoletniego managera i agentkę, zastępując ją nową "najlepszą przyjaciółką", Jessicą Rodriguez, prominentną działaczką kościoła scjentologicznego, określaną jako część jego "rodziny królewskiej." Rodriguez jest określana jako "scjentologiczny opiekun" Katie, gdyż nie odstępuje jej na krok i dyktuje, co należy mówić podczas wywiadów. Robert Haskell, autor obszernego artykułu o aktorce w magazynie W, powiedział: "Rodriguez przedstawiono mi jako jej "scjentologiczną przyzwoitkę" i jasne było, że będzie obecna podczas całej naszej rozmowy, pomimo moich protestów." Kontrastowało to z wcześniejszymi wywiadami Holmes, które odnotowywały z zadowoleniem, że "przybyła bez wszechobecnych speców od PR." W wywiadzie dla Diane Sawyer z ABC News z kwietnia 2006, Tom Cruise powiedział, że on i Holmes są "wyłącznie scjentologami" i że ich dziecko nie zostanie ochrzczone w Kościele Katolickim.

Suri

6 października 2005 Holmes i Cruise ogłosili, że spodziewają się dziecka i odbyli spacer po parku w Los Angeles, by pokazać światu bardzo widoczną ciążę aktorki. Grający z nią w Jeziorze marzeń Oliver Hudson powiedział: "Katie wydaje się stworzona do macierzyństwa. Jest bardzo opiekuńcza. Ma zdolności macierzyńskie, jakich większość dziewczyn w jej wieku nie posiada."

18 kwietnia 2006, w rocznicę pierwszej randki z Cruisem, w Saint John's Health Center w Santa Monica Holmes urodziła córeczkę, Suri Cruise. Los Angeles Times cytował wypowiedź rzecznika Cruise'a, Arnolda Robinsona, że "wszyscy czują się wspaniale", ale zaznaczał, iż "odmówił on podania jakichkolwiek szczegółów, mówiąc, że para nie życzy sobie żadnych komentarzy, ponad to, co ogłosiła. Odmówił podania czasu oraz miejsca porodu, reszty imienia Suri ani szczegółów na temat długości i przebiegu porodu". Dziennik zamieścił streszczenie oświadczenia Cruise'a na temat narodzin, dodając, że imię Suri "ma korzenie hebrajskie oraz perskie. Po hebrajsku oznacza, 'księżniczkę', zaś po persku, 'czerwoną różę,'."

Do września 2006, Suri nie była pokazywana światu, co skłoniło tabloidy do podważenia faktu istnienia dziecka, przeciwstawiając zachowanie pary innym, takim jak Angelina Jolie i Brad Pitt, pokazującym swoje nowo narodzone dzieci publicznie. Typowe reakcje z tego okresu pokazuje okładka Us Weekly z artykułem pt. "Gdzie jest Suri": "Najlepszym przyjaciołom odmówiono odwiedzin, sesja zdjęciowa dziecka odwołana, ślub przełożony, Katie w odosobnieniu." Dopiero w październikowym numerze Vanity Fair, opublikowano pierwsze zdjęcia dziewczynki wykonane przez Annie Leibovitz. W towarzyszącym zdjęciom artykule Holmes twierdziła: "nie próbowaliśmy niczego ukrywać" i narzekała na nachalne zainteresowanie prasy. "Wiem, co się wypisuje w prasie. Ale to jest moja przyszłość. To moja rodzina i bardzo się o nią troszczę. Te teksty nie są w porządku. Gryzie mnie to, ponieważ to nie jest OK."

Małżeństwo z Cruisem

18 listopada 2006 Holmes i Cruise wzięli ślub w XV-wiecznym zamku Odescalchi w Bracciano we Włoszech. W scjentologicznej ceremonii wzięło udział wiele hollywoodzkich gwiazd. Włoskie władze stwierdziły, iż uroczystość była nieważna, gdyż nie wypełniono żadnych papierów. Burmistrz Bracciano, Patrizia Riccioni, powiedziała brytyjskiemu Sunday Mirror: "Żadna cywilna ceremonia nie miała miejsca i nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów. Pod względem prawnym to małżeństwo nie istnieje." Rzecznik pary powiedział, że Tom i Katie "zalegalizowali" swój związek w Los Angeles dzień przed włoską uroczystością. Dzień po ślubie państwo młodzi wybrali się w podróż poślubną na Malediwy.

W marcu 2007 media doniosły, że Holmes rozmawiała telefonicznie ze swoją przyjaciółką Victorią Beckham o problemach w swoim małżeństwie z Cruisem i że być może będzie musiała przejść kolejną scjentologiczną indoktrynację. Według otoczenia Katie, Tom zasugerował jej "lekcje macierzyństwa", prowadzone przez scjentologów.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy