Szukaj znanych osób

Kevin Aiston

Kevin Aiston

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2150
Ocena: liczba gł.: 2

Kariera w mediach

W 2002 r. wygrał casting do programu Europa da się lubić, w którym występuje do dzisiaj i któremu zawdzięcza swoją popularność. Przez 3 lata pracował w Radiu RDC i w trójce Polskiego Radia, gdzie prowadził codzienny program Kevin Sam W Polsce, w którym w zabawny sposób uczył jęz. angielskiego. W TVP2 prowadził „Euroquiz” wraz z Maciejem Dowborem. Jest stałym gościem programu Pytanie na śniadanie nadawanego przez TVP2.

Zagrał strażaka Sama w serialu Na dobre i na złe i Richarda Peacocka w serialu „ul. Codzienna 2 m. 3”. Od dwóch lat występuje też jako artysta kabaretowy, dając na zamówienie własne, jednoosobowe przedstawienia.

Wraz ze Steffenem Möllerem otrzymał głosami 118 000 widzów, Telekamerę 2004. w kategorii Rozrywka.

Zajmuje się też działalnością charytatywną, zwłaszcza skierowaną do dzieci z domów dziecka, gdyż sam również wychowywał się bez rodziców. M.in. nagrał wspólnie z Lerkiem, Nowatorem i Martą Wiśniewską kolędę dla Caritasu.

Zajmuje się też działalnością pisarską. W 2005 r. ukazał się jego kalendarz pomyślany jako pomoc do nauki jęz. angielskiego. W 2007 r. wydano jego podręcznik Angielski z Kevinem.

W 2007 roku został członkiem Partii Dobrego Humoru.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy