Szukaj znanych osób

Kevin Zegers

Kategoria: Aktorzy Modele

Liczba wyświetleń: 3694
Ocena: liczba gł.: 1

Życiorys

Jest jedynym synem i jednym z trojga dzieci Jima Zegersa i Mary Ellen, ma dwie siostry - Kristę i młodszą Katie. Mając sześć lat wziął udział w reklamach płatków śniadaniowych. Występował w ponad trzydziestu reklamach, dorabiał jako model w Londynie. Uczęszczał do szkoły średniej Breck School w Golden Valley w stanie Minnesota i na Uniwersytet Południowej Kalifornii w Los Angeles.

Swoją karierę aktorską zapoczątkował występem w jednym z odcinków kanadyjskiego serialu Street Legal (1992), a rok później zadebiutował na kinowym ekranie w komedii Mikey i ja (Life with Mikey, 1993) u boku Michaela J. Foxa, Nathana Lane, Cyndi Lauper, Davida Krumholtza i Victora Garbera. Zajął się również dubbingiem użyczając swojego głosu Einsteinowi, jednemu z bohaterów serialu animowanego Canal+/Warner Bros. Uwolnić orkę (Free Willy, 1994).

Pojawił się potem w teledramacie Więzy krwi/Mój syn (Thicker Than Blood: The Larry McLinden Story, 1994) z Peterem Straussem, thrillerze Johna Carpentera W paszczy szaleństwa (In the Mouth of Madness, 1995) u boku Sama Neilla, Jürgena Prochnowa i Charltona Hestona, serialu Droga do Avonlea (Road to Avonlea, 1995), teledramacie Milcząca zdrada (The Silence of Adultery, 1995) z Kate Jackson i Coreyem Sevierem i serialu FOX Z Archiwum X (The X Files, 1995). Za postać koszykarza Josha Framma w sportowym komedio-dramacie familijnym Bejsbolista Buddy (Air Bud: Seventh Inning Fetch, 1997) odebrał w Los Angeles nagrodę dla Młodego Artysty. Wystąpił w serialach: Życie do poprawki (Twice in a Lifetime, 1999), Disney Channel To niesamowite (So Weird, 1999), NBC Wybrańcy fortuny (Titans, 2000-2001) z Casperem Van Dienem, Yasmine Bleeth, Johnem Barrowmanem i Perry Kingiem, Tajemnice Smallville (Smallville, 2003) i NBC Lekarz domowy (House, M.D., 2004).

W 2006 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes otrzymał Trofeum Chopard jako Męska Rewelacja.

Spotykał się z Brittany Paige Bouck i Marisą Coughlan.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy