Szukaj znanych osób

Krzysztof Zalewski

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 6390
Ocena: liczba gł.: 1

Krzysztof Zalewski (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie) - polski wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor piosenek, znany także pod pseudonimem Zalef. W 2003 roku został zwycięzcą drugiej edycji programu Idol. Uczęszczał do podstawowej szkoły muzycznej w klasie fortepianu i perkusji. W dzieciństwie uczył się także gry na gitarze, potrafi zagrać 14 dźwięków na sekundę. Gra muzykę heavymetalową. Przez kilka lat grał w zespole "Loch Ness" w Lublinie, a obecnie występuje jako wokalista w zespole Zalef.

W 2004 roku wydał album “Pistolet”. Jest to album mocno rockowy, jego podstawą są ciężkie gitarowe riffy. Singlami były piosenki: "What I am" oraz "Znikam". Teksty do kilku piosenek napisała Katarzyna Nosowska. Po wydaniu albumu artysta wyruszył w trasę koncertową.

W 2005 r. wystąpił na festiwalu w Sopocie podczas koncertu "Przeżyj to sam" wykonując wraz z Maciejem Silski piosenki "Jest super" i "Wychowanie" zespołu T.Love. W 2006 r. wystąpił także w programach: "Sylwester z jedynką" oraz "Święta, święta".

W maju 2007 r. wyruszył w trasę koncertową wraz z zespołem Nie-bo, który występował już z takimi artystami jak: Ewelina Flinta, Artur Gadowski, Robert Gawliński czy Piotr Cugowski.

Po kilku miesiącach wystąpił na opolskim koncercie "Niebo z moich stron", podczas którego wykonywane były piosenki Seweryna Krajewskiego Wystąpił wraz z Maciejem Silskim i Piotrem Cugowskim wykonując piosenki "Anna M.". i "Ciągle pada".

9 września 2007 roku pojawił się w muzycznym show "Przebojowa noc" w TVP 1 wykonując piosenkę Yesterday zespołu The Beatles.

15 września 2007r. po raz drugi wystąpił (wcześniej w 2005r.) na koncercie charytatywnym z okazji "Dnia Kotana". Wykonał tam swoje nowe piosenki ("Dżordż" i "Kieubasa"), które być może pojawią się na nowej płycie.

22 września 2007r. ponownie pojawił się w programie "Przebojowa noc", gdzie wykonał piosenkę "Włóczęga"

1 listopada 2007r. - Krzysiek wystąpił w programie "Szansa na sukces - Wspomnienie" z piosenką "Mamona" Republiki.

Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje nad drugą płytą.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy