Szukaj znanych osób

Laetitia Casta

Laetitia Casta

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 4011
Ocena: liczba gł.: 6

Biografia

Laetitia urodziła się w Pont-Audemer jako drugie z trojga dzieci Dominique'a Casty i Laury Blin.

Karierę modelki rozpoczęła w wieku 15 lat, kiedy została dostrzeżona przez pewnego fotografa w czasie wakacji na Korsyce.

Laetitia była twarzą takich firm jak: L'Oreal, Dior i Chanel. Pojawiła się na okładce katalogu „Victoria's Secret” (w 1996 r.) oraz magazynów „ELLE” i „Vogue”. Brała udział w kampaniach reklamowych jeansów marki „Guess?” oraz firmy odzieżowej „Tommy Hilfiger”. Ponadto trzy razy z rzędu pojawiła się w wydaniu bikini pisma „Sports Illustrated” (1997-99) oraz na okładce dwutygodnika „Rolling Stone”, który ogłosił ją mianem „najgorętszej modelki roku”. W 1999 roku jej zdjęcie znalazło się na stronach ekskluzywnego kalendarza Pirelli. Laetitia gościła na ponad stu okładkach magazynów dla pań. Przypisano jej także zasługę przywrócenia motywu kształtnej modelki, stawiając ją obok Tyry Banks i kilku innych modelek.

Magazyn „Time” nazwał ją swego czasu jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych osób roku.

W 1998 roku została rzeczniczką firmy kosmetycznej L'Oreal.

W 1999 roku, rząd francuski zdecydował, że Laetitia będzie pozować do odlewu biustu Marianny, symbolu Republiki Francuskiej, której popiersie stoi we wszystkich urzędach miejskich we Francji. Tym samym została następczynią projektantki Ines de la Fressange. Wkrótce po tym zdarzeniu, wśród Francuzów wybuchło niemałe zamieszanie po ujawnieniu informacji, że Laetitia przeprowadziła się do Londynu. I chociaż modelka broniła się, że jej decyzją powodowały wyłącznie motywy zawodowe, tygodnik „Le Point” doniósł, że Laetitia chciała uniknąć wysokich podatków, „pociągając za sobą 250 tysięcy innych zamożnych Francuzów, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii”.

Laetitia podjęła próby występów we francuskojęzycznych filmach i produkcjach telewizyjnych, m.in. w filmie „Asterix i Obelix kontra Cezar”, w którym grała niespełnioną miłość Obeliksa granego przez Gerarda Depardieu. Laetitia wystąpiła także w teledysku do piosenki Chrisa Isaaka pt. „Baby Did a Bad, Bad Thing”.

Ze związku z Stephenem Sednaouim ma córkę Sahteene, urodzoną 19 października 2001 roku. Ze związku z włoskim aktorem Stefano Accorsim ma syna Orlanda, urodzonego 24 września 2006.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy