Szukaj znanych osób

Lane Garrison

Lane Garrison

Data urodzenia: 03 maja 1980 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 1102
Ocena: brak ocen

Biografia

Wczesne życie

Lane Garrison wychował się i spędził swoje życie w Richardson (Teksas). W wieku 17 lat aktor po wielu kłótniach z matką opuścił dom rodzinny. Wówczas zwrócił się do Joe Simpsona, który był menadżerem i ojcem gwiazd muzyki pop: Jessicy i Ashlee Simpson. Garrison zmieszkał wraz z rodziną Simpsonów i dzięki Joe Simpsonowi porzucił swoje wcześniejsze zajęcia i zaczął "normalne" życie.

Edukacja

Skonczył szkołę imienia J.J. Pearce'a w 1998 roku i gdy tylko stał się pełnoletni, wyjechał do Los Angeles z ambicjami, aby zostać aktorem. Jego pierwszą pracą była rola w reklamie, za którą zarobił aż 3 500 $.

Problemy z prawem oraz wyrok

W grudniu 2006 roku Garrison spowodował wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu (z raportu policyjnego wynikało, iż aktor miał podwójnie przekroczony dopuszczalny limit poziomu alkoholu we krwi) oraz kokainy, w wyniku którego wjechał w troje nastolatków. 17-letni student Vahagn Setian zmarł w szpitalu Cedars Sinai Medical Center, natomiast dwie 15-latki odniosły poważne obrażenia. Lane Garrison i jego pasażerowie odnieśli jedynie drobne rany. Rodzina zmarłego chłopaka domagała się tego, aby Lane dostał najwyższą z możliwych kar.

31 października 2007 roku sąd w Beverly Hills skazał młodego aktora na 40 miesięcy pozbawienia wolności oraz 300 000 $ odszkodowania dla rodziny Setiana i dwóch pasażerek, które również zostały poszkodowane w wypadku. Przed zapadnięciem wyroku Garrison spędził 90 dni w kalifornijskim zakładzie karnym w Chino, gdzie poddawano go obserwacji psychiatrycznej. Podczas rozprawy, która przebiegała zgodnie z planem, aktor przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów. Garrison odpowiadał z wolnej stopy - wpłacił kaucje wyznaczoną na 100 000 $.

W wywiadzie udzielonym magazynowi "People", Lane mówił jak współczuje i modli się za całą rodzinę ofiary, oraz przyznał, że ma świadomość tego co zrobił, żałuje i wie, że będzie z tym żył do końca życia.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy