Szukaj znanych osób

Magda Femme

Magda Femme

Kategoria: Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 4789
Ocena: liczba gł.: 6

Biografia

Magda Femme jest absolwentką Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Mieszka w Warszawie. W latach 1996-2001 była wokalistką zespołu Ich Troje. Była pierwszą żoną wokalisty zespołu Ich Troje, Michała Wiśniewskiego. Współpracuje z wieloma znanymi osobami ze świata mody i showbiznesu, między innymi z Arkadiusem.

Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji:

  • w 2003 roku zaśpiewała własną kompozycję I Believe in You, wspólnie z wokalistą Marcinem Koczotem i jego zespołem Spotlight, ostatecznie zajmując 5. miejsce.
  • w 2006 roku jej kompozycja Follow my Heart zaśpiewana przez Ich Troje zajęła pierwsze miejsce. Dzięki temu w maju tego roku wraz z Ich Troje, Justyną Majkowską i RealMcCoy'em reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, plasując się na 11. pozycji w półfinale.

Jej pierwsza solowa płyta pod tytułem Empiryzm była nagrana w 2000 r. Magda była jeszcze wtedy wokalistką Ich Troje. Płytę wyprodukował Bartosz Dziedzic i Maciej Werk (Hedone). Teksty oprócz Magdy napisali: Lech Janerka i Adam Nowak z zespołu Raz dwa trzy. Płyta okazała się komercyjnym niewypałem.

Druga solowa płyta pod tytułem 5000 myśli sprzedała się w nakładzie ok 32 000 egzemplarzy. Największymi przebojami z płyty były utwory Rozmowa z Aniołem i Kłamstwo. Ta ostatnia wygrała konkurs audio-tele w koncercie organizowanym przez TVP2. Płytę wyprodukował kanadyjski producent Chris Aiken, perkusista współpracujący między innymi z Bryanem Adamsem.

Trzecia płyta o nazwie Extremalnie o pop-rockowym brzmieniu okazała się w 2004 r i nie osiągnęła znaczącego sukcesu komercyjnego. Teledysk do pierwszego singla z płyty pod tytułem Daleko stąd został nominowany do nagrody Yach Film Festival.

W 2006 roku Magda wzięła udział w trasie koncertowej z okazji 10. lecia zespołu Ich Troje "Sami Swoi".

w czerwcu 2007 roku Magda po raz pierwszy spróbowała swoich sił aktorskich w serialu Halo Hans! jako sekretarka Brudnera.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy