Szukaj znanych osób

Magda Konopka

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 732
Ocena: brak ocen

Magda Konopka (ur. 1943 w Warszawie) - polska modelka i aktorka.

Jej ojciec był urzędnikiem, matka archeologiem. Od 1959 roku mieszkała w Londynie, gdzie rozpoczęła karierę modelki. Zadebiutowała w filmie w 1964 roku małą rólką w Beckecie Petera Glenville'a. W 1965 roku wyjechała do Włoch.

Zdobyła tam popularność jako modelka (w 1967 roku dwukrotnie znalazła się na okładce włoskiego magazynu Tempo) oraz aktorka. Pierwszym włoskim filmem w którym wystąpiła była czarna komedia Thrilling. W grudniu 1967 roku poślubiła milionera Jeana-Louisa Dessy'ego. Małżeństwo rozpadło się już po trzech miesiącach. Konopka zdecydowała się na powrót do Londynu. W 1968 roku zagrała główną rolę w ekranizacji popularnego włoskiego komiksu Satanik.

W 1970 roku wystąpiła w brytyjskim filmie przygodowym Gdy dinozaury władały światem obok Victorii Vetri i Imogen Hassall, popularnych w tym czasie pin-up girl. W maju 1970 jej zdjęcia zamieszczono w magazynie Penthouse.

W 1971 roku powróciła do Włoch. W 1972 roku miała krótki romans z Seanem Connery, co wzbudziło zainteresowanie bulwarówek.

Później cieniem na jej karierze położyły się problemy z alkoholem i włoską policją. Po raz ostatni pojawiła się w filmie w 1979 roku.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy