Szukaj znanych osób

Magda Turowska

Kategoria: Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 4909
Ocena: brak ocen

Biografia

Uczęszczała do Liceum Muzycznego im. Grażyny Bacewicz w Koszlinie (klasa fletu). Studiowała w WSP w Słupsku (kierunek Wychowanie Muzyczne) oraz w SGH w Warszawie (Podyplomowe Studium Menadżerów Kultury)

Debiutowała z kabaretem De-Ka-De. Potem organizowała koncerty pod wspólnym tytułem “Spotkania przy herbacie z Cytryną”. W czasie studiów zjeździła niemal całą Polskę biorąc udział w rozmaitych przeglądach i festiwalach.

W maju 1995 roku założyłam Agencję Inicjatyw Artystycznych CYTRYNA.

W czerwcu 1995 roku w Opolu, na koncercie “Kraina Łagodności” pojawił się pierwszy wydany pod jej redakcją singiel promocyjny (tzw. Żółta Cytryna). Rok później, również w Opolu ukazała się Zielona Cytryna - promocyjna płyta długogrająca.

Pracowała przy tworzeniu cyklicznego programu TV “Kraina Łagodności”.

Prowadziła audycje: w radio CITY w Słupsku, w radio PÓŁNOC w Koszalinie i w Radio POGODA w Warszawie.

Redagowała serię “Złota Kolekcja” w Kompanii Muzycznej POMATON. Współpracowała przy tym m.in. z Ewą Bem, Ireną Santor, Hanną Banaszak, Stanisławem Soyką, Czesławem Niemenem.

Należy do grona Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Rady Programowej Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu. Często występuje w roli jurora, prowadzi warsztaty artystyczne i wspiera młodych wykonawców.

Jej hobby jest internet i tworzenie stron www.

Obecnie pracuje nad nową solową płytą, której premiera planowana jest na rok 2008.

Prywatnie żona Norberta i mama - Małgosi.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy