Szukaj znanych osób

Małgorzata Kosik

Data urodzenia: 17 czerwca 1973 r.

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 932
Ocena: brak ocen

Małgorzata Kosik (ur. 17 czerwca 1973 roku w Warszawie) – polska tancerka, modelka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna i aktorka.

Biografia

Jej ojciec jest elektrykiem, matka pracuje w biurze. Talent sportowy odziedziczyła po tacie który grał w piłkę nożną w warszawskim klubie "Marymont", a talent muzyczny po mamie, która ukończyła szkołę muzyczną.

Początki gry aktorskiej wywodzą się z musicalu Metro (1991-1994), gdzie występowała u boku m.in. Edyty Górniak, współpracując z Januszem Józefowiczem. Pojawiła się w spektaklu Pan Twardowski (1993) w warszawskim Teatrze Północnym. Potem tańczyła u Małgorzaty Potockiej w grupie baletowej Sabath i w Teatrze Komedia w Warszawie (1994-95, 2002, 2006) – m.in. w głośnym musicalu Chicago (2002) zagrała węgierską więźniarkę Hunyak. Występowała także w Teatrze "Buffo" w przedstawieniu muzycznym "Do grającej szafy grosik wrzuć".

W telewizji można było ją zobaczyć m.in. w serialach Na dobre i na złe (2002) oraz Marzenia do spełnienia (2002). Jako księżniczka Indiańska występowała w dokumentalnym filmie niemiecko-polskim o Inkach. W 1996 roku zdobyła tytuł drugiej Wicemiss Fitness. W latach 1997-98 roku śpiewała wraz z czterema koleżankami w zespole Taboo, który wydał płytę pt. "One".

W maju 2003 roku pod pseudonimem Emmi nagrała swoją pierwszą solową płytę pt. "C'est la vie"/"Ukradłeś mi marzenia". Producentami płyty są Tigra oraz Paweł Kozłowski. Na płycie znalazło się 13 utworów popowych w tym dwa covery: "Kochaj mnie miły" (Banda i Wanda) oraz "Calling" (Geri Halliwell).

W 2004 r. miała sesję zdjęciową dla polskiej edycji miesięcznika Playboy, wydanie z lipca.

Prowadziła m.in. programy takie jak Piosenka na życzenie (TV4). Zajmowała się produkcją i prowadzeniem programu o charakterze podróżniczym pt. "Crossem przez świat". W Superstacji prowadziła program Poranne Espresso. Obecnie prowadzi program "Happy hour" w TV4.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy