Szukaj znanych osób

Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki

Kategoria: Aktorzy Dziennikarze

Liczba wyświetleń: 2977
Ocena: liczba gł.: 5

Warszawa, 23 kwietnia 2007
Warszawa, 23 kwietnia 2007

Marek Niedźwiecki (ur. 24 marca 1954 w Szadku) - polski dziennikarz muzyczny, wieloletni prezenter Programu III Polskiego Radia, w którym w latach 1982-2007 prowadził m.in. Listę Przebojów Programu III. Był pomysłodawcą audycji Top Wszech Czasów.

Zaczynał pracę w radiu od Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, podczas studiów na Politechnice Łódzkiej. Potem w Polskim Radiu Łódź. Do Trójki trafił w 1981. Rok później zaczął prowadzić Listę Przebojów Programu III. Oprócz Listy prowadził tam audycje z cyklu Zapraszamy do Trójki, W tonacji Trójki, Markomanię. W telewizji MTV Classic prowadził Listę wszech czasów.

W telewizji cyklicznie po raz pierwszy pojawił się w programie "102". Później, przez kilka lat prowadził w TVP2 program Wzrockowa Lista Przebojów. Jest pomysłodawcą serii płytowej Smooth Jazz Cafe, na której prezentuje smooth jazz, okazjonalnie współpracuje z prasą muzyczną

W grudniu 2007 przeszedł do Radia Złote Przeboje. Prowadzi audycje "Złote, słodsze, najsłodsze" i "Top Wszech Czasów". Od stycznia 2008 prowadzi swoją nową Listę Przebojów.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy