Szukaj znanych osób

Margaux Hemingway

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 3065
Ocena: brak ocen

Życiorys

Była starszą córką Jacka Hemingwaya (ur. 10 października 1923 – zm. 1 grudnia 2000), najstarszego syna wybitnego pisarza amerykańskiego Ernesta Hemingwaya, i Puck Byra Louise Whittlesey (zm. 1989 na raka). Jej imię rodzice przyjęli od nazy wina Château Margaux. Dorastała wraz z młodszą siostrą Mariel (ur. 22 listopada 1961) na farmie dziadka w Ketchum, w stanie Idaho. Ma także siostrę Joan. Jako nastolatka nie była rozumiana przez pijących do późna rodziców. Cierpiała na dysleksję, co miało wpływ na to, że nie przeczytała większej ilości książek swojego sławnego dziadka Ernesta. Walczyła także z alkoholizmem, bulimią i epilepsją. W późniejszych latach używała również imienia Margot. W 1975 roku rozpoczęła karierę modelki dla agencji Fabergé, jej twarz zdobiła okładki magazynu Vogue i Time. Jednak jej reputacja została naruszona po częstych libacjach alkoholowych w nowojorskim Studio 54.

Zadebiutowała na kinowym ekranie w dramacie sądowym Dziewczyna z reklamy (Lipstick, 1976) z Chrisem Sarandonem i Perrym Kingiem. Potem pojawiła się na ekranie w filmie kryminalnym Zabójcza ryba (Killer Fish, 1979) oraz komedii Na Brooklińskim Moście (Over the Brooklyn Bridge, 1984) z Elliottem Gouldem. Po dwóch nieuudanych małżeństwach, w 1987 roku trafiła na rehabilitację do kliniki Betty Ford Center w Rancho Mirage, w stanie Kalifornia. Dwa lata później popadła w bankructwo – miała 815 tysięcy dolarów debetu. W 1994 roku leczyła depresję w klinice psychiatrycznej w stanie Idaho.

2 lipca 1996 dzień przed 35. rocznicą śmiercią jej dziadka, znaleziono ją martwą w mieszkaniu w Santa Monica, w stanie Kalifornia. Zażyła fenobarbital i w wyniku przedawkowania zmarła w wieku 42. lat. Została pochowana na cmentarzu w Ketchum, w stanie Idaho.

Życie prywatne

Była dwukrotnie mężatką; z Errollem Wetsonem (1975-1978) i Bernardem Foucherem (1979-1987).

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy