Szukaj znanych osób

Michael Jackson

Michael Jackson

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 8286
Ocena: liczba gł.: 44

Michael Jackson i inni

  • Elizabeth Taylor jest wieloletnią przyjaciółką Jacksona. W 2005 roku zeznawała w Kalifornii w procesie sądowym przeciwko Jacksonowi. Jackson został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.
  • 1969 roku, Berry Gordy, założyciel Motown powiedział, że to Diana Ross odkryła Jacksons Five (mimo iż tak nie było), aby rozsławić zespół, który właśnie dostał się pod skrzydła wytwórni. Tytuł pierwszego albumu zespołu rodzinnego brzmiał Diana Ross Presents the Jackson 5, sugerując, że to właśnie piosenkarka stała za odkryciem J5. Faktycznymi odkrywcami grupy byli Bobby Taylor i Gladys Knight. Jackson i Ross zagrali razem w filmie Czarnoksiężnik z Krainy Oz z 1978 roku. Michael Jackson napisał i wyprodukował utwór Muscles dla Diany, który w 1982 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce Billboard Hot 100. W studiu nagraniowym, Jackson nie był wstanie poprowadzić Ross. Diana powiedziała mu: "Michael, ty jesteś mężczyzną, jesteś szefem". Jackson odparł: "... ale Diane, po prostu nie jestem w stanie wydawać ci poleceń!" Przy kręceniu teledysku do utworu, Diana była zaskoczona efektem operacji plastycznej Jacksona i zapytała asystenta: "Mój Boże, co ten chłopiec ze sobą robi?". Asystent odparł: "Mówią, że stara się do pani upodobnić, panno Ross". Diana odrzekła: "To ja TAK wyglądam?!".
  • Rod Temperton to kompozytor, którego utwory znalazły się na największych albumach Jacksona - Off the Wall (1979) i Thrillerze (1982). Były to:

- Z Off the Wall: "Rock with You", "Off the Wall" oraz "Burn This Disco Out" - Z Thrillera: "Baby Be Mine", "Thriller", "The Lady In My Life".

  • Gitarzysta Guns 'N Roses, Slash nagrał z Jacksonem kilka utworów: "Black or White" i "Give in to Me" z płyty Dangerous; "D.S" z płyty HIStory; "Privacy" z Invincible. Slash zagrał też w teledysku do "Give in to Me" oraz pojawiał się przy koncertowych wykonaniach "Black or White" (30th Anniversary).
  • Paul McCartney rozpoczął swoją współpracę z Jacksonem od utworu "Girlfriend", który znalazł się na albumie Jacksona Off the Wall (wcześniej utwór nagrany na potrzeby albumu McCartneya London Town). Następnie Michael Jackson zaprosił McCartneya do nagrania gościnnego wokalu na jego kompozycji "The Girl Is Mine", która stała się pierwszym singlem albumu Thriller. Ostatnie dwa owoce współpracy artystów to utwory "Say Say Say" (wraz z teledyskiem) i "The Man", zamieszczone na płycie Paula Pipes of Piece. W następnych latach Jackson i McCartney zerwali przyjaźń, w wyniku zakupu przez tego pierwszego katalogu ATV Music Publishing (zawierającego prawa do utworów Beatlesów).
  • Michael Jackson przyjaźnił się także z liderem grupy Queen Freddiem Mercurym. Nagrali wspólnie utwór "There Must Be More To Life Than This" (wczesna wersja z 1981, utwór zamieszczony na płycie Mercury'ego Mr. Bad Guy, bez udziału Jacksona) oraz "State of Shock" (wersja z Mercurym dostępna w sieci, utwór trafił na płytę The Jacksons w duecie wokalnym Jacksona z Mickiem Jaggerem). Jackson był pod wielkim wrażeniem utworu Queen "Another One Bites the Dust.
źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy