Szukaj znanych osób

Mikkel Kessler

Data urodzenia: 01 marca 1979 r.

Kategoria: Sportowcy

Liczba wyświetleń: 2861
Ocena: brak ocen

Kariera zawodowa

Przeszedł na zawodowstwo w 1999, wieku 19 lat. Pierwsze kilkanaście walk stoczył w kategoriach wagowych junior średniej i średniej, ale największe sukcesy zaczął odnosić w wadze super średniej.

22 listopada 2002 pokonał byłego mistrza świata w kategorii lekkiej (WBA i WBO) i super średniej (WBC), Dingaana Thobelę.

Po tej walce stoczył jeszcze cztery zwycięskie pojedynki (m. in. znokautował już w pierwszej rundzie byłego mistrza świata WBA w kategorii średniej - Julio Cesara Greena), a następnie dostał nieoczekiwaną szansę zdobycia pasa mistrzowskiego WBA. Mistrz tej organizacji, Manny Siaca, miał walczyć z innym Duńczykiem, Madsem Larsenem, który jednak krótko przed walką doznał kontuzji i Kessler zastąpił go, nie mając czasu na poważne treningi przed walką. Mimo to zdobył tytuł, po tym jak Siaca nie był w stanie kontynuować pojedynku w ósmej rundzie.

W 2005 stoczył tylko jedną obronę tytułu, wygrywając z Anthonym Mundine. W następnym roku najpierw wygrał z Erikiem Lucasem, a następnie stoczył pojedynek unifikacyjny z Marcusem Beyerem, mistrzem organizacji WBC. Kessler zakończył pojedynek nokautem już w trzeciej rundzie.

24 marca 2007 Kessler obronił swoje dwa tytuły pokonując Librado Andrade. Walka była jednostronna (według wszystkich sędziów Duńczyk nie przegrał żadnej rundy), ale mimo olbrzymiej przewagi Duńczyka Meksykanin zdołał dotrwać do końca pojedynku.

3 listopada 2007 doszło do walki unifikacyjnej WBC, WBA i WBO z Joe Calzaghe. Kessler przegrał z Walijczykiem na punkty i stracił oba mistrzowskie tytuły.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy