Szukaj znanych osób

Nagash

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 802
Ocena: brak ocen

Nagash, wł. Stian Arnesen (ur. 7 maja 1978 roku w Hamar) - norweski instrumentalista i kompozytor.

Karierę muzyczną rozpoczął w 1992 roku, zakładając wraz z Fafnirem i Glaurungiem zespół Troll. Fafnir i Glaurung wkrótce opuścili zespół, jednak mimo to Nagash postanowił kontynuować działalność zespołu jako solowy projekt. Kilka miesięcy później wraz z Blackheartem założył zespół Covenant (po wydaniu dwóch albumów nazwa została zmieniona na rzecz dłużej funkcjonującej (od 1986 roku) szwedzkiej grupy muzycznej Covenant wykonującej synth pop).

W 1996 roku, gdy miał już ugruntowaną pozycję na black metalowej scenie, dołączył do zespołu Dimmu Borgir jako basista. W 1999 roku opuścił zespół, by skoncentrować się na własnym projekcie, The Kovenant. W tym samym czasie zmienił swój pseudonim artystyczny; od tego momentu znany jest jako Lex Icon. Zmienił się też styl muzyki granej przez The Kovenant.

W 2004 roku założył wraz z Shagrathem stoner rockową grupę Chrome Division, gdzie do 2005 roku pełnił funkcję perkusisty. Po opuszczeniu Chrome Division w większym stopniu skoncentrował się na The Kovenant, brał również gościnny udział w kilku projektach (Carpe Tenebrum, Crowhead, Nocturnal Breed).

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy