Szukaj znanych osób

Natasha Saint-Pier

Natasha Saint-Pier

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1297
Ocena: brak ocen

Natasha Saint-Pierre (ur. 10 lutego 1981 w Bathurst, Nowy Brunszwik), piosenkarka kanadyjska, śpiewająca po francusku.

Jej rodzicami są Mario St-Pierre (dyrektor więzienia) i Rose-Marie Bard (pielęgniarka), ma młodszego o cztery lata brata Jonathana. Od 8. roku życia brała lekcję muzyki - śpiewu klasycznego i popularnego, baletu, jazzu, gry na pianinie. W 1992 uczestniczyła w programie dla młodych talentów Sweet People Show, realizowanym przez lokalną telewizję Quebecu, rok później została finalistką konkursu Le Pouvoir de la Chanson (Moc piosenki) i zwróciła uwagę Celine Dion oraz producentów Regean i Michela Lacroix. W styczniu 1995 podpisała pierwszy kontrakt z Regean i Lacroix (wytwórnia Mi Re La).

W lipcu 1995 nagrała piosenkę Le Parcours du coeur (Droga serca), szeroko rozpowszechnianą przez stacje radiowe w Kanadzie. W sierpniu 1996 wydała pierwszy album Emergence (kompozytor Steve Baracatt); dwie piosenki z tej płyty znalazły się na wysokich miejscach na listach przebojów (Il ne sait pas, Sans le savoir). Sukces płyty sprawił, że piosenkarka - kształcąca się w szkole średniej o profilu biologicznym - zaczęła planować karierę artystyczną. Nieporozumienia z agentami spowodowały jednak zawieszenie występów na kilka lat.

Powróciła do muzyki w 1999 z pomocą doświadczonego producenta Guya Cloutiera. Występowała w musicalach, nagrała płytę Notre Dame de Paris (2000 z piosenkami musicalowymi w języku angielskim). W kwietniu 2000 wydała kolejną płytę A chacun son histoire; była autorka tekstów do niektórych piosenek. Płyta była promowana w kolejnym roku także w Europie, gdzie St-Pier uczestniczyła w trasie koncertowej Garou. W maju 2001 reprezentowała Francję na konkursie Eurowizji, z piosenką " Je n'ai que mon ame " zajęła 4. miejsce. Wielki sukces odniosła piosenka " All I have is my soul " .

Od tego czasu odnosi liczne sukcesy, została laureatką wielu nagród przemysłu muzycznego w Kanadzie i Francji, odbyła kilka udanych tras koncertowych. Śpiewała m.in. na jubileuszu 60-lecia urodzin piosenkarza Johnny Hallydaya. Wydała również kolejne płyty - w marcu 2002 De l'amour le mieux, w lipcu 2003 L'instant d'apres.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy