Szukaj znanych osób

Natasza Urbańska

Natasza Urbańska

Data urodzenia: 17 sierpnia 1977 r.

Kategoria: Aktorki Modelki Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 9195
Ocena: liczba gł.: 27

Natasza Urbańska (ur. 17 sierpnia 1977 w Warszawie) – polska aktorka telewizyjna i teatralno-musicalowa, piosenkarka i tancerka. Od 1993 roku związana z Teatrem Buffo.

Jest absolwentką VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie w klasie sportowej. Wielokrotna mistrzyni Warszawy w gimnastyce artystycznej oraz modelka pokazów mody znanych projektantów (m.in. pokaz mody "PUMY"). Przez 10 lat była zawodniczką sekcji gimnastyki artystycznej - Legia Warszawa. Aktorka musicalowa związana z teatrem Studio Buffo. Studiuje filologię angielską. Znana jest również jako twarz reklamowa stacji Canal+.

Od sierpnia 2007 współpracuje z TVP 1. Od września 2007 roku Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz prowadzili wspólnie swój debiutancki program taneczno-muzyczny "Przebojowa noc" w TVP 1. Program zakończył swoją edycję 24 listopada 2007. Od 8 grudnia 2007 Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Radosław Brzózka prowadzą kolejny cykl programów muzycznych o nazwie "Złota sobota" w TVP 1.

Natasza Urbańska jest nominowana w konkursie Viva! Najpiękniejsi 2007.

Jej menedżerem jest Wiktor Kubiak, który dawniej kierował karierą Edyty Górniak.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy