Szukaj znanych osób

O.J. Simpson

O.J. Simpson

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 1122
Ocena: brak ocen

Simpson ze swoją córką, Sydney, 1986.
Simpson ze swoją córką, Sydney, 1986.

O.J. Simpson, właściwie Orenthal James Simpson (ur. 9 lipca 1947 w San Francisco, Kalifornia) - zawodnik futbolu amerykańskiego i aktor filmowy.

Orenthal James Simpson urodził się w 1947 roku w San Francisco. W wieku 15 lat został aresztowany i postawiony przed sądem za kradzieże organizowane wraz ze swoim gangiem "Wojowników perskich". Zamiłowanie do sportu i oddaleniu się od kryminalnej przyszłości zawdzięcza (jak sam wspomina) legendarnemu graczowi drużyny San Francisco Giants, Willi May. May wspomógł O.J. Simspon'a i dzięki niemu stał się jednym z najlepszych futbolistów w Ameryce. Nieprzerwanie, aż do końca kariery sportowej w 1978 roku, O.J. bił rekordy, a jego nieprawdopodobne osiągnięcia na boisku zapewniły mu stałe miejsce w panteonie sław futbolu. Podczas swojej kariery w lidze uniwersyteckiej i National Football League, był jednym z najwybitniejszych zawodników na pozycji running back w historii sportu. Karierę sportową zamienił na medialną, został komentatorem sportowym i aktorem.

Pierwszy raz ożenił się ze swoją dziewczyną z liceum. Mieli dwie córki i syna (jedna z córek zmarła tragicznie). Po rozwodzie poślubił, Nicole Brown.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy