Szukaj znanych osób

Pan Witek

Pan Witek

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 1160
Ocena: liczba gł.: 2

Pan Witek, gość z Atlantydy, właściwie Witold Szymański (ur. 19 września 1943) - polski gitarzysta i śpiewak uliczny, znany z ekscentrycznego stroju, zachowania i aranżacji wykonywanych utworów. Bywa porównywany ze Stanisławem Grzesiukiem i Stanisławem Staszewskim.

Pochodzi ze wsi Prace Małe pod Tarczynem, gdzie w latach 60. i 70. grał w zespole Wieśniacy z Prac Małych. Zdobył lokalną sławę dzięki wieloletnim występom na sopockim Monciaku. Występował w programie telewizyjnym Lalamido. Brał udział w imprezach charytatywnych, występował gościnnie przed znanymi polskimi zespołami, m.in. w Jarocinie, na festiwalu Przystanek Woodstock i w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jarmarku św. Michała w Żaganiu.

Jego repertuar obejmuje duży zbiór starych i nowych utworów ludowych, popularnych ballad i pieśni oraz własnych kompozycji. Za namową Tymona Tymańskiego wydał kasetę pod tytułem Gość z Atlantydy (edycja CD pod nazwą Hultaj). Poza muzyką zajmuje się też ogrodnictwem jako aranżer ogrodów skalnych i rzeźbi w drewnie.

Od lat 90. ubiegłego wieku prowadzi działalność polityczną - założył jednoosobową partię Odrodzenie Narodowe "Centrum" i kilkukrotnie usiłował wystartować w wyborach prezydenckich. Zbierał podpisy pod autorskim projektem konstytucji, opartym na myślach Sokratesa.

Dyskografia

  • Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy - kaseta (składanka, zapis koncertu z Krakowa) - (1999)
  • Gość z Atlantydy - kaseta (Biodro Records, 2000)
  • Hultaj - płyta CD
  • Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy film polski - płyta CD (ścieżka dźwiękowa filmu) - piosenka W Żarach na Przystanku Woodstock (Złoty Melon Firma, 2003)

Filmografia

  • Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy film polski - piosenka W Żarach na Przystanku Woodstock (Złoty Melon Firma, 2002)
  • Pan Witek - Gość z Atlantydy - reportaż dla TVP3 Warszawa produkcja 2003r. Autor: Małgorzata Karolina Piekarska

Linki zewnętrzne:

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy