Szukaj znanych osób

Paweł Gawroński

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 1019
Ocena: brak ocen

Paweł Gawroński "Jahwron", przez przyjaciół zwany po prostu Gawron (ur. 1 czerwca 1966 w Szczecinie) - polski muzyk , wokalista i menadżer.

W latach osiemdziesiątych grał i śpiewał w szczecińskich zespołach reggae "Kryterium" i "Grass". Z tymi zespołami w tym czasie zagrał dziesiątki koncertów (Jarocin, Róbrege, Reggae po Strzechą, Reggae nad Wartą) Skomponował większość utworów w zespole "Grass". Z tego okresu najbardziej znany jest utwór "Czas Spełnienia" do którego słowa napisał Piotr Banach.

Grał i współpracował z następującymi zespołami: "Operating Conditions", "Creyden", "Kumader", "Dum Dum", "Free Blues Band", "Cotton Fields", "Mancu". Lata 90 spędził w Państwowej Operze we Wrocławiu. Wraz z Operą zagrał setki spektakli we wszystkich ważniejszych teatrach Europy w ramach niezliczonych tournee. Lata 2000- 2003 to całkowity, rozbrat z muzyką. Praca w firmie telekomunikacyjnej gdzie na samym końcu zajmował stanowisko Dyrektora Sprzedaży. 2003 - zostaje przywrócony do życia artystycznego w ramach projektu koncertowego Indios Bravos i powraca do korzeni muzycznych. W 2004 - zakłada firmę "Raga koncert" i zostaje menadżerem zespołu "Indios Bravos" oraz w 2007 trójmiejskiego zespołu Majestic.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy