Szukaj znanych osób

Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

Data urodzenia: 26 czerwca 1976 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2259
Ocena: liczba gł.: 6

Ciekawostki

  • Wydał również tomik swojej poezji zatytułowany "Euforia Wrażliwości".

Podziwia Andrzeja Chyrę, Janusza Gajosa, Ala Pacino, Steve'a McQueena, Dustina Hoffmana. Jego ulubione filmy to "Dzikość serca", "Pulp fiction", "Podziemny krąg", Urodzeni Mordercy". Lubi obrazy Sama Perkinsa i Sidneya Lumeta. Wychował się na klasycznym rocku, muzyce grunge i Heyu Kasi Nosowskiej. Drugą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Założył swój własny zespół Cochise, w którym śpiewa i pisze teksty.

  • Paweł Małaszyński pokazuje swoje ogromne przywiązanie do Białegostoku.

Białystok to Twoje rodzinne miasto. Jednak teatr, film - to wszystko jest poza Białymstokiem. Czym to miasto jest dla Ciebie dziś?

- Jest moim domem, moim życiem, rodziną. Białystok jest moim wspomnieniem, to moja przeszłość, moja przyszłość i teraźniejszość. Białystok jest wszystkim co mam. Zawsze chciałem, żeby moje dzieci się tutaj wychowały, żeby chodziły do białostockich szkół. Warszawa daje mi pracę, ale ja za nią nie przepadam. Wszyscy tam się śpieszą, biegną. Tu są moje ulice, moje krawężniki. Wstaję rano na Słonecznym Stoku i co słyszę? Ptaki! Nie ma samochodów, ciągłego hałas. Tutaj są wszyscy moi przyjaciele, z którymi spędziłem dzieciństwo, z którymi się wychowałem. Traktuję to jako przystań. A nie jako port na mojej drodze. Po prostu kocham to miasto.

  • Paweł Małaszyński pobiegnie w sztafecie olimpijskiej 2008 niosącej do Pekinu płomień, od którego w dniu otwarcia Igrzysk zapłonie znicz olimpijski.
źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy