Szukaj znanych osób

Peter Buffett

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 5001
Ocena: brak ocen

Biografia

Buffett rozpoczynał swoją karierę muzyczną na początku lat 80 w San Francisco w Kalifornii. Był producentem albumów lokalnych twórców. Był również angażowany przez agencje reklamowe jako autor spotów reklamowych i czołówek dla MTV i CNN. Agencje angażowały Buffetta również do reklam, m.in. Coca-Coli i innych znaczących firm.

Narada Productions, studio nagrań, głównie specjalizujące się w muzyce new age, podpisuje z Buffettem kontrakt w 1987. Buffett zadebiutował, wypuszczając album The Waiting. Podczas pracy nad drugim albumem, One by One, Buffett przeprowadził się do Milwaukee, bliżej studia Narada Productions, jak również rodzinnego domu z okresu dzieciństwa w Omaha, Nebraska. Buffett wydaje w studiu Narada jeszcze dwa albumy: Lost Frontier i Yonnondio.

Współpracując jeszcze z wytwórnią Narada, Buffett odnosi swój pierwszy znaczący sukces, tworzy muzykę i choreografię do sceny Fire Dance w filmie, Tańczący z wilkami. Muzyka do filmu, skomponowana przez Johna Barry’ego, zdobywa Nagrodę Akademii. Po premierze filmu w 1991 Buffett zostaje powtórnie zaproszony przez Johna Barry’ego do współpracy, tym razem w studio Abbey Road w Londonie. Buffett komponuje dwa utwory do ścieżki filmu The Scarlet Letter.

Po wydaniu albumu Yonnondio, Buffett podpisuje kontrakt z Epic Records, które w 1994 wypuszcza ścieżkę dźwiękową z miniserii 500 Nations stacji CBS. Producentem był Kevin Costner, który także był współproducentem filmu Tańczący z wilkami. Miniserie zdobywają w 1995 Nagrodę Emmy w kategorii Najlepszy Miniserial.

W 1996, Buffett wydaje Star of Wonder, płytę z kolędami, aranżowaną muzyką celtycką w wykonaniu harfisty Kima Robertsona. Buffett bierze ślub z Jennifer w czerwcu 1996. Buffett podpisuje wtedy kontrakt z wytwórnią Hollywood Records, która wydaje jego album Spirit Dance w 1997. W 1999, ścieżka do filmu dokumentalnego Wisconsin: An American Portrait wygrywa Nagrodę Emmy w kategorii Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa.

W 1999, Buffett bierze udział w koncercie charytatywnym organizowany przez Jamie i Roberta Redforda. Na koncercie wykonuje wraz Hawkiem Popem, wodzem plemienia Szanisów przedstawienie. Buffett i Pope decydują o współpracy, i organizują tournee „Spirit”. W 2005 zaktualizowana wersja przedstawienia "Spirit" zostaje zaprezentowana w National Mall podczas otwarcia Smithsonian National Museum of the American Indian.

W 2006, wydał pierwszy album wokalny, Gold Star.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy