Szukaj znanych osób

Pierre Garand

Pierre Garand

Data urodzenia: 26 czerwca 1972 r.

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 1548
Ocena: liczba gł.: 4

Garou (fr. "wilkołak"), właśc. Pierre Garand (ur. 26 czerwca 1972 w Sherbooke, prow. Quebec, Kanada), piosenkarz kanadyjski.

W prywatnej katolickiej szkole dla chłopców, w której był uczniem, założył z kolegami zespół The Windows and Doors, grający utwory Beatlesów. W wieku 18 lat zgłosił się do wojska, gdzie odsłużył rok.

Przyjaciółka Garou namówiła go na zaśpiewanie dla żartu kilku piosenek w barze, po czym dowiedział się, że właśnie zaangażowano go na pełny etat jako piosenkarza w tym właśnie barze. W roku 1995 założył zespół The Untouchables, wykonujący muzykę R&B. W lecie 1997 na jednym z występów The Untouchables pojawił się Luc Plamondon i zaproponował Garou rolę Quasimodo w musicalu Notre-Dame de Paris.

W 1999 poznał Rene Angelil, męża i managera Céline Dion. W Sylwestra 1999 Garou został zaproszony razem z Bryanem Adamsem i wokalistami z Notre Dame de Paris do wzięcia udziału w sylwestrowym koncercie Céline Dion. Wtedy poproszono Garou, by zastąpił Céline i zagrał z jej zespołem. 6 listopada 2000 ukazał się owoc tej współpracy, debiutancki krążek Garou Seul. W listopadzie 2003 odbyła się premiera płyty Reviens.

W sierpniu 2004 Garou został uhonorowany tytułem jednej z najpotężniejszych postaci przemyśle rozrywkowym Quebecu.

Ma córkę Emilie, ur. 7 lipca 2001.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy