Szukaj znanych osób

Piotr Rubik

Piotr Rubik

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 2163
Ocena: liczba gł.: 3

Świętokrzyska Golgota koncert w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze w ramach Silesia Sonans 2005
Świętokrzyska Golgota koncert w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze w ramach Silesia Sonans 2005
Piotr Rubik po koncercie oratorium Tu Es Petrus  w Jeleniej Górze w ramach Wrzesień Jeleniogórski 2006
Piotr Rubik po koncercie oratorium Tu Es Petrus w Jeleniej Górze w ramach Wrzesień Jeleniogórski 2006

Piotr Rubik (ur. 3 września 1968 w Warszawie) – polski kompozytor muzyki wokalno-instrumentalnej, filmowej i teatralnej oraz prezenter telewizyjny.

W wieku siedmiu lat zaczął się uczyć grać na wiolonczeli w klasie Jerzego Ługiewicza. Po ukończeniu tej szkoły dostał się do liceum muzycznego, gdzie kontynuował naukę gry na wiolonczeli pod kierownictwem profesora Andrzeja Zielińskiego, który prowadził go do ukończenia Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był członkiem Światowej Orkiestry Jeunesses Musicales, w której pełnił rolę koncertmistrza. Uczęszczał na kursy kompozycji muzyki filmowej w Sienie prowadzone przez Ennio Morricone.

Jest producentem płyt Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora, Georginy Tarasiuk. Kompozytor utworu Edyty Górniak Dotyk. Kompozytor pieśni Dove vai? promującej film Quo Vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Od 2005 roku szef muzyczny Festiwalu Tańczące Eurydyki im. Anny German w Zielonej Górze. Związany z Agatą Paskudzką (1986), modelką – planują ślub w czerwcu 2008.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy