Szukaj znanych osób

Przemysław Cypryański

Przemysław Cypryański

Data urodzenia: 02 sierpnia 1981 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2329
Ocena: liczba gł.: 5

Życiorys

Jest jednym z sześciorga dzieci, ma trzy siostry i dwóch braci. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Marzeninie i Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni. Po skończeniu liceum, za namową siostry Marzeny, zamieszkał w Warszawie. Zaczął studiować informatykę i rozpoczął pracę w jednym ze stołecznych fast foodów. Kiedy jako student Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego szukał sposobu zarobienia na własne utrzymanie, siostra podpowiedziała mu, żeby spróbował wziąć udział w castingach do reklam. Po pół roku dostał pierwszą propozycję udziału w reklamie, później były następne. Niedługo potem podjął naukę na kierunku Psychologii Społecznej Informatyki i Komunikacji.

Pasje aktorskie realizował w Studium Aktorskim przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Na scenie tego teatru występował w musicalu Skrzypek na dachu (2006).

Na małym ekranie zadebiutował w roli Kostka, kolegi Olki Lubicz ze studiów w Wyższej Szkole Humanistyki Stosowanej w telenoweli TVP1 Klan (2005). W 2006 roku pojawił się w serialu TVP2 M jak miłość jako Jakub Ziober, współlokator Madzi i młodych Zduńskich, a także podkładał głos tytułowemu bohaterowi filmu animowanego "Alex Rider: Misja Stormbreaker". Na dużym ekranie zadebiutował rolą Marka, kolegi Małgosi w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego Dlaczego nie! (2007).

W 2006 roku nie zdał egzaminu aktorskiego przed ZASP, skutkiem czego nie przysługują mu tytuł i uprawnienia aktora zawodowego.

W marcu 2008 roku weźmie udział w 3 edycji programu "Jak oni śpiewają". Wcześniej wystąpił w czwartej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie jego partnerką na parkiecie była Aneta Piotrowska.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy