Szukaj znanych osób

Rob Schneider

Rob Schneider

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 1059
Ocena: brak ocen

Biografia

Rob Schneider jest najmłodszy z piątki dzieci Pilar, przedszkolanki pochodzącej z Filipin i Marvina (żydowskiego maklera).

Już w wieku piętnastu lat zaczął pisać drobne utwory satyryczne. Jego inspiracją były wówczas głównie filmy grupy Monty Python, kreacje Richarda Pryora, Gene Wildera i Petera Sellersa. Po ukończeniu szkoły średniej – Pacifica's Terra Nova High School Schneider wyjechał na sześć miesięcy do Europy. Po powrocie do USA zapragnął spróbować swych sił w show businessie. Wkrótce występował w kilku klubach, otwierając występy gwiazd takich jak Jay Leno czy Jerry Seinfeld.

W 1988 przeprowadził się do Los Angeles, gdzie natychmiast zatrudnił agenta i menedżera, by znajdowali mu ciekawe oferty. Schneider zarabiał wówczas na życie poprzez pisanie dowcipów i skeczy dla kolegów po fachu z telewizji, nie opuszczał też castingów. W 1990 rozpoczął współpracę z programem HBO i wystąpił w "Wieczorze młodych komików" , a także w legendarnym "Saturday Night Live". Zatrudniony jako scenarzysta, bardzo pragnął także stanąć po drugiej stronie kamery. Po roli Richarda w niezwykle udanym serialu "The Richmeister" zagrał w kilku filmach fabularnych: "Kevin sam w domu 2", czy "Sędzia Dredd" u boku Sylvestra Stallone'a. Dzięki przyjaźni z innym komikiem, Adamem Sandlerem otrzymał rolę w "Supertacie" (1999) i w "Małym Nikim" (2000).

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy