Szukaj znanych osób

Rob Zombie

Rob Zombie

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1222
Ocena: brak ocen

Rob Zombie, właśc. Robert Wolfgang Zombie, pierwotnie Robert Cummings (ur. 12 stycznia 1966 w Haverhill, Massachusetts) – amerykański muzyk heavymetalowy, reżyser, pisarz i twórca komiksów.

W latach 90. stał się znany jako założyciel, wokalista i autor piosenek grupy White Zombie. Zespół debiutował w 1991 albumem La Sexorcisto: Devil Music Vol. 1 z hitem Thunder Kiss '65.. Następnym wielkim przebojem powstałym przy udziale Roba był utwór More Human Than Human z 1995.

Potem Rob Zombie zaczął wydawać utwory pod własnym imieniem. Jego muzykę zaczęto wykorzystywać w audycjach telewizyjnych, grach komputerowych i filmach, np. w Private Parts (1997), End of Days (1999, z Arnoldem Schwarzennegerem) i w Mission: Impossible II (2000, z Tomem Cruisem). Wielki przebój Dragula z 1999 został wykorzystany w pierwszej części filmu Matrix.

W zespół Rob Zombiego wchodzą: Rob Zombie (wokalista), Blasko (basista), Tempesta (werbel, bębny), Riggs (gitara elektryczna). Jego muzyka jest wykorzystywana do gier Twisted Metal, Nightmare Creatures I i II oraz FlatOut 2.

Rob jest wielbicielem i twórcą horrorów gore. Jego znanymi produkcjami są: Dom tysiąca trupów (House of 1000 corpses, 2003), który stał się klasyką gore-horroru oraz jego kontynuacji - Bękartów diabła (The Devil's Rejects, 2005). Napisał także kilka komiksów, m.in. The Nail (razem ze Stevem Nailem), Rob Zombies' Spookshow International oraz Bigfoot (z Richardem Corbenem). W 2007 wyreżyserował fikcyjny trailer do filmu Grindhouse o nazwie Werewolf Women of the SS

Zanim stał się znany jako artysta popkulturowy, Robert Cummings pracował w wielu zawodach, był m.in. kurierem. Pracował też jako drugi producent programów telewizyjnych: Pee Wee Hermans' Saturday i Pee Wee's Playhouse. Projektuje okładki (również do własnych płyt), loga, był designerem magazynów pornograficznych. Jest też autorem sceny halucynacji w filmie Beavis and Butt-Head Do America (1996).

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy