Szukaj znanych osób

Robert Moskwa

Robert Moskwa

Data urodzenia: 13 listopada 1965 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 3325
Ocena: liczba gł.: 11

Robert Moskwa (ur. 13 listopada 1965 we Wrocławiu) – polski aktor filmowy i teatralny.

W 1991 roku ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Wcześniej przez trzy lata studiował filologię polską na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest współzałożycielem i dyrektorem wrocławskiego Teatru K2. Występował we Francji, grając w teatrze Terre de Scene Int. Jest zawodnikiem piłkarskiej Reprezentacji Artystów Polskich (RAP). Koledzy z zespołu twierdzą, że jest ostrym zawodnikiem. Od siedemnastego roku życia trenuje karate, ma brązowy pas.

Jego romans z muzyką zaczął się od jednej piosenki. Kiedy usłyszał słynne The Wall Pink Floydów, kupił gitarę i zaczął uczyć się grać. Teraz, pytany o swój udział w programie Jak Oni śpiewają? mówi: „Będę śpiewał piosenki, będą klaskać panienki”. Nie ukrywa, że program jest realizacją jego marzeń o śpiewaniu.

Aktor przyznał się w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", że wystąpi w drugiej edycji show "Gwiazdy tańczą na lodzie" emitowanym przez TVP2.

Jest rozwiedziony, ma córkę Paulinę, urodzoną w 1993 roku. Siostra aktora, Monika Moskwa (ur. 1971) jest tancerką i choreografem.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy