Szukaj znanych osób

Rusłan Czagajew

Rusłan Czagajew

Data urodzenia: 19 października 1978 r.

Kategoria: Sportowcy

Liczba wyświetleń: 2526
Ocena: liczba gł.: 2

Kariera zawodowa

"Prawdziwy" debiut Czagajewa w boksie zawodowym (pierwsze dwie walki stoczył w 1997) nastąpił w 2001. Czagajew stopniowo i konsekwentnie awansował w rankingach organizacji bokserskich. Pokonał takich pięściarzy jak Władimir Wirczis (na punkty decyzją większości - kilkanaście godzin przed tą walką matka Czagajewa przeszła operację serca) i Michael Sprott (techniczny nokaut w ósmej rundzie).

Jedyną jak dotychczas walką, która nie zakończyła się zwycięstwem Uzbeka, był remis z 2002 z Robem Callowayem (walka przerwana w trzeciej rundzie z powodu kontuzji Amerykanina po przypadkowym uderzeniu głową).

W listopadzie 2006 stoczył pojedynek eliminacyjny organizacji WBA z Johnem Ruizem. Po wyrównanym pojedynku pokonał Amerykanina niejednogłośnie na punkty i dostał szansę walki o mistrzostwo świata.

14 kwietnia 2007 zmierzył się z niepokonanym do tej pory olbrzymem z Rosji, Nikołajem Wałujewem. Rosjanin górował nad Uzbekiem warunkami fizycznymi - był blisko 30 cm wyższy i 40 kg cięższy. Mimo to, po dwunastu rundach, Czagajew wygrał ten pojedynek decyzją większości na punkty i zdobył pas mistrzowski.

19 stycznia 2008, w pierwszej obronie swojego tytułu, pokonał na punkty Matta Skeltona.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy