Szukaj znanych osób

Sarah Connor

Sarah Connor

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1640
Ocena: liczba gł.: 2

Biografia

Dzieciństwo

Artystka jako dziecko
Artystka jako dziecko

Sarah Connor jest jedną z pięciu córek państwa Lewe: Michaela, amerykańskiego imigranta, oraz jego ex-żony Soray'i Gray, modelki o szkocko-niemieckich korzeniach. Sarah urodziła się w Delmenhorst, Dolnej Saksonii, w Niemczech. Ma cztery siostry: Annę Marię, Marisę, Sophię-Luis, Valentinę i brata Robina.

Sarah Connor dorastała słuchając muzyki soul. Miał na to wpływ dziadek wokalistki, urodzony w Nowym Orleanie. Śpiewała w kościelnym chórze gospel, jako dziesięciolatka rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej. Na lekcje zarabiała pracując jako kelnerka w hotelu.

2000–2001

Po raz pierwszy wystąpiła przed dużą publicznością podczas koncertu Michaela Jakcsona w Niemczech, jako wokalistka w chórku. W wieku 17 lat porzuciła szkołę muzyczną, nagrała demo i rozesłała je do wytwórni płytowych pod nazwiskiem "Sarah Gray". W roku 2001 zgodziła się dołączyć do wytwórni Sony Music, podwytwórni X-Cell Records, aby nagrywać pod nowym pseudonimem "Sarah Connor".

W X-Cell Records pracowała z takimi producentami jak: Bülent Aris, Toni Cottura, Diane Warren i duo-producentami Kay Denar oraz Rob Tyger (KayRob), którzy ostatecznie wydali jej debiutancki album.

Green Eyed Soul ukazał się 26 listopada 2001. Piosenkarka była współautorką czterech piosenek, w tym dwóch wydanych jako single: Let's Get Back to Bed-Boy!, wykonywaną razem z amerykańskim raperem TQ oraz French Kissing, który zawierał sample utwóru No Diggity zespołu BLACKstreet. Trzecim singlem wydanym z albumu była piosenka From Sarah With Love, która zajęła miejsce #1 na listach przebojów w: Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwajcarii. Piosenka była największym sukcesem Connor w roku 2002 i przyniosła jej niemieckie nagrody muzyczne ECHO oraz Comet.

2002–2003

Aby zdyskontować sukces singla From Sarah With Love, wokalistka jeszcze w 2002 roku wydała drugi studyjny album Unbelievable. Wyclef Jean napisał, wyprodukował i rapował na pierwszym singlu z albumu One Nite Stand (of Wolves and Sheep), który stał się kolejną piosenką artystki w pierwszej piątce niemieckiej listy przebojów. Natomiast sam album Unbelievable już po 48 godzinach od premiery uzyskał status złotej płyty w Niemczech. Pozostałymi singlami z płyty były Skin on Skin, He's Unbelievable i Bounce. Ten ostatni został nagrany w 3 wersjach i wydany w wielu krajach, m. in. w Stanach Zjednoczonych.

Przed wydaniem trzeciego albumu, Connor zdecydowała się na nagranie albumu koncertowego DVD, A Night to Remember: Pop Meets Classic. Koncert został zarejestrowany w styczniu 2003, a wydany w październiku tego samego roku. Piosenkarce towarzyszyła klasyczna orkiestra.

Kolejny album studyjny wokalistki nosi tytuł Key To My Soul i został wydany jeszcze przed tym, jak Connor zaszła w pierwszą ciążę (listopad 2003). Pierwszym singlem z albumu była piosenka nagrana z zespołem Naturally 7 Music is the Key, która zajęła miejsce #1 na niemieckiej liście przebojów. Drugim i ostatnim singlem (z powodu zaawansowanej ciąży piosenkarki) była się piosenka Just One Last Dance nagrana z zespołem Natural, która zajęła miejsce #1 w Niemczech i Polsce, a w notowaniu hitów z całego świata zajęła pozycję #22.

Pod koniec roku 2003 wydano w USA remix utworu "Bounce", który zadebiutował na miejscu #54 amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. W Stanach Zjednoczonych wydany został album zatytułowany po prostu Sarah Connor, osiągając miejsce #106 amerykańskiej listy sprzedaży albumów.

2004–2005

Sarah Connor w 2005 roku
Sarah Connor w 2005 roku

Pod koniec roku 2004, po urodzeniu swojego pierwszego dziecka, piosenkarka powróciła na rynek muzyczny wydając singel Living to Love You, który zajął #1 pozycję w Niemczech i Szwajcarii. Kolejnym singlem była piosenka From Zero to Hero, która znalazła się na soundtracku do filmu Roboty. Sarah zaszokowała wszystkich zmianą swojego wizerunku, który publicznie po raz pierwszy zaprezentowała na teledysku do owego singla- artystka pokazała się w irokezie. Album, z którego pochodzą single Naughty But Nice zajął miejsce #1 na liście najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.

Latem 2005 roku, państwo Terenzi zdecydowali się na występ we własnym reality show "Sarah & Marc in Love". Życie rodziny piosenkarki można było oglądać do lipca, kiedy to ostatni odcinek programu zakończył ślub w Hiszpanii.

W grudniu 2005 roku, podczas gdy Connor promowała płytę trasą koncertową The Naughty But Nice Tour, wydany został świąteczny album Christmas in My Heart, promowany singlem o tym samym tytule. Zajął on miejsce #4 na niemieckiej liście przebojów.

2006-2007

Po trasie koncertowej The Naughty But Nice Tour piosenkarka zrobiła przerwę w karierze muzycznej, z powodu drugiej ciąży. 24 listopada wydała singel The Best Side of Life. Piosenka zadebiutowała na miejscu #4 niemieckiej listy przebojów. The Best Side of Life pojawił się w kampanii promocyjnej Coca-Coli. Pod koniec 2006 roku wydano również reedycję albumu Christmas in My Heart.

W lutym 2007 roku piosenkarka powróciła do studia, aby nagrać kolejny już album Soulicious. Nagrania z krążka to głownie covery piosenek lat 70. wytwórni Motown takie jak: Son of a Preacher Man czy Sexual Healing. Pierwszym singlem z albumu był utwór The Impossible Dream (The Quest), który prowadził kampanię powrotu na ring niemieckiego boksera Henry Maske.

Drugim singlem z płyty był utwór Sexual Healing nagrany w duecie z amerykańskim producentem muzycznym i piosenkarzem Ne-Yo.

Trzecim, a zarazem ostatnim singlem promującym album był utwór Son of a Preacher Man. Wydana jedynie w formacie Digital Download, piosenka nie odniosła sukcesu nie debiutując na oficjalnym notowaniu najlepiej sprzedających się singli w Niemczech.


2008

Na początku podawano informację, że nowy singiel wyjdzie na przełomie lutego/marca, a album w połowie roku. Niestety, informacja okazała się nieprawdziwa - płyta wyjdzie dopiero jesienią.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy