Szukaj znanych osób

Stella Tennant

Kategoria: Modelki

Liczba wyświetleń: 764
Ocena: brak ocen

Stella Tennant (ur. 17 grudnia 1970), szkocka supermodelka, córka Tobiasa Tennanta i lady Emmy Cavendish, córki 11. księcia Devonshire. Urodziła się i wychowywała w Szkocji. Naukę odebrała w St Leonards School w St Andrews.

Jej kariera modelki rozpoczęła się, gdy studiowała rzeźbiarstwo w Winchester School of Arts. Opowieść o tym jak dostała się do świata mody uważana jest raczej na miejską legendę niż na faktyczne wydarzenie. Podobno Stella wysłała swoje zdjęcia do wysokonakładowego magazynu mody, a jej przyjaciel przedstawił ją dziennikarce magazynu Vogue, Plum Sykes. Niezwykły jak na tamte czasy wygląd modelki (miała kolczyk w nosie), arystokratyczne pochodzenie i nienaganne maniery sprawiły, że Stella Tennant rychło stała się sławna w swoim środowisku, uczestnicząc w sesjach zdjęciowych takich fotografów jak Steven Meisel czy Bruce Webber. Jej kariera nabierała rozpędu i wkrótce jej zdjęcia pojawiły się na okładkach magazynów Vogue (w wydaniach brytyjskim, francuskim i włoskim), Harper's Bazaar i Numero.

Obecnie jest związana z domem mody "Chanel" i jest jedną z ulubionych modelek obecnego prezesa domu mody, Karla Lagerfelda. Pojawiała się również w reklamach produktów wielu firm, min. "Calvina Kline'a", "Hermèsa" czy "Burberry'ego".

Tennant jest żoną nowojorskiego fotografa i ma z nim czwórkę dzieci. Mieszka obecnie w swojej rodzinnej Szkocji.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy