Szukaj znanych osób

Szymon Majewski

Szymon Majewski

Data urodzenia: 01 czerwca 1967 r.

Kategoria: Aktorzy Dziennikarze

Liczba wyświetleń: 8747
Ocena: liczba gł.: 16

Szymon Majewski (ur. 1 czerwca 1967 w Warszawie) – polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk, a także filmowy i telewizyjny aktor niezawodowy. Stan cywilny: żona Magdalena, dwoje dzieci: Zofia i Antoni.

W latach 1990-2005 pracował w Radiu ZET, od 1997 prowadził w tej rozgłośni program Sponton, wcześniej brał udział w audycji Grupa Szczepana. Współpracownik kilku stacji telewizyjnych (TVP, Canal+; prowadził programy Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi oraz Szymon mówi Show). Występował w talk show Wieczór z Alicją, gdzie dał się poznać jako autor równie pomysłowych, co absurdalnych wynalazków.

Był prezenterem programu Mamy Cię! w TVN.

Od września 2005 r. w tej samej stacji prowadzi swój autorski program satyryczny Szymon Majewski Show. Odważne żarty i wyjątkowa oprawa sprawiły, że prowadzący stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu. SMS przyniósł Majewskiemu liczne nagrody oraz wielką popularność. Od 6 października 2006 na TVN Siedem emitowany jest program "Szymon szuka szaleńców" będący dodatkiem do programu Szymon Majewski Show. Szymon szuka szaleńców składa się z dwóch części: castingowej, prowadzonej przez Iwo Pawłowskiego oraz uzupełniającej poprzedni odcinek o zabawne wpadki oraz wypowiedzi gości i Majewskiego. Część castingowa ma wyłonić nowych parodystów do Rozmów w tłoku.

Majewski pisze również felietony w czasopiśmie dla mężczyzn Playboy. Wystąpił również gościnnie w kilku filmach, m.in. E=mc², Kiler i Superprodukcja.

W sierpniu 2007 roku Szymon Majewski jako Ędward Ącki oświadczył, że założył partię polityczną o nazwie "ĘĄ - Szczerzy do bólu" - wielu ludzi uwierzyło w ten trick marketingowy.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy