Szukaj znanych osób

Tom Araya

Tom Araya

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1087
Ocena: brak ocen

Tom Araya, właśc. Tomás Enrique Araya (ur. 6 czerwca 1961 w Valparaiso, Chile) – wokalista i basista amerykańskiej thrashmetalowej grupy Slayer.

Gdy Tom dorastał w Chile trwały wojny na tle politycznym, więc jego rodzina postanowiła, w 1965, wyemigrować do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu pracy. Starszy brat Toma - John - grał wraz z braćmi Hanneman, Joeyem i Jeffem w zespole Bloodcum, który nie zaistniał na rynku z powodu rozpadu. Sam Tom grał w tym czasie na basie w tej samej kapeli co Kerry King, jednak Kerry postanawił wyrzucić Toma z powodu nieprofesjonalnego podejścia do gry na basie. W późniejszym czasie Araya pracował w szpitalu, gdzie spotkał Jeffa Hannemana, który zaproponował mu dojście do nowopowstałej kapeli - Slayer. Tom nie od razu zdecydował się dołączyć do zespołu, lecz po upływie pewnego czasu przyjął propozycję. Obecnie Tom pisze większość tekstów dla zespołu. Tom jest zafascynowany seryjnymi mordercami, i to właśnie on napisał teksty o autentycznych mordercach, takie jak "213" czy "Dead Skin Mask".

Mimo antychrześcijańskiego i satanistycznego charakteru wielu utworów Slayera, Tom jest praktykującym katolikiem. Jak sam mówi, ma silny system wierzeń i teksty zespołu nie mają na to wpływu.

5 maja 2006 przeszedł operację woreczka żółciowego co spowodowało opóźnienie trasy koncertowej Unholy Alliance Tour, której rozpoczęcie początkowo planowane było na 6 czerwca 2006 (06.06.06).

Udzielał się także w projektach muzycznych innych artystów, m.in. Iron Gland zespołu Alice in Chains i Terrorist zespołu Soulfly.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy